Brak okresu podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 18 lat i od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, i w tym miesiącu zapomniałam jedną wziąć, ale resztę tabletek, które zostały, brałam do końca, a do końca zostało 4 tabletki. Zawsze dostawałam okres po 3 lub 4 dniach od zakończenia opakowania, a teraz się spóźnia już 3 dni, a test ciążowy był negatywny. Od paru lat mam problemy z jajnikami, nadżerką i bakteriami. Nie czuję, żebym miała dostać okres, nic mnie nie boli ani nic, więc nie wiem co może się dziać. Nigdy mi się nie zdarzyło, żebym zapomniała o tabletce, tylko ten jeden raz zapomniałam. Ale od razu powiedziałam to chłopakowi i uprawialiśmy seks z prezerwatywą, więc nie wiem kiedy mogła być wpadka. Czy to możliwe, że okres może się tak spóźniać przy braniu tabletek antykoncepcyjnych? Czy to może są oznaki ciąży?

Witam! W przypadku pominięcia jednej tabletki z blistra może dojść do zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej. Jeśli w ciągu tygodnia poprzedzającego zdarzenie (opuszczenie przyjęcia tabletki) oraz tydzień po tym incydencie dojdzie do stosunku niezabezpieczonego prezerwatywą to powstanie ryzyko ciąży. Z opisu wynika, że odbyła Pani jeden stosunek, który był zabezpieczony prezerwatywą, w takiej sytuacji ryzyko ciąży jest minimalne. Opóźnienie krwawienie może mieć wiele przyczyn. Czasami zdarza się tak, że pomimo prawidłowego stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w przerwie nie dochodzi do krwawienia. Taka sytuacja może być spowodowana niedostatecznym pogrubieniem endometrium. W takich przypadkach zaleca się kontynuowanie antykoncepcji zgodnie z planem, a krwawienie pojawia się zazwyczaj podczas drugiej przerwy. W Pani przypadku trudno powiedzieć, jaka może być przyczyna opóźnienia krwawienia. Test ciążowy można uznać za wiarygodny, gdy jest wykonany po 14 dniach od stosunku. Jeśli w przeciągu 7 dni przed i 7 dni po incydencie miał miejsce niezabezpieczony stosunek, to przed rozpoczęciem następnego blistra konieczne jest wykluczenie ciąży, testem wykonywanym z moczu. Jeśli we wspomnianym okresie czasu miał miejsce tylko ten jeden stosunek zabezpieczony prezerwatywą to może Pani kontynuować antykoncepcję zgodnie z planem. Pozdrawiam serdecznie!