Brak okresu półtora roku po cc - jaka może być przyczyna?

Mam 27 lat, w październiku 2009 urodziłam synka przez cc, miałam gestozę. Ostatnią miesiączkę miałam 6 stycznia, 18 i 25 lutego robiłam test ciążowy - oba negatywne, jednak do tej pory nie dostałam okresu, czasem boli mnie dół brzucha jak przed okresem i miałam przezroczyste ciągnące się upławy. Boję się, bo do tej pory nie byłam na kontroli po cc, dodam, że mam nieregularne miesiączki, ale to była zawsze różnica kilku dni, co może być przyczyną spóźnienia?

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Pierwsza miesiączka po porodzie, także po cięciu cesarskim u kobiet nie karmiących piersią powinna pojawić się po 6-8 tygodniach. Natomiast u kobiet, które karmią piersią, miesiączka może pojawić się nawet dopiero po zakończeniu karmienia. Jeśli więc karmi Pani dziecko, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak nie, powinna Pani udać się do ginekologa. Szczególnie, że opisane upławy mogą świadczyć o zakażeniu dróg rodnych.
Pozdrawiam!