Brak okresu pomimo stosowania luteiny i Microgynon 21

Witam.Jestem kobieta mającą 29 lat,mam jedno 7 letnie dziecko.Rok temu byłam u lekarza, bo bolał mnie strasznie prawy jajnik,cos na nim było więc lekarz przepisał mi Microgynon21 który brałam przez 3 miesiące dzień w dzień.Po odstawieniu wszystko wróciło do normy.Mój cykl trwał od 28 do 35 dni,a teraz jest 45 dc i nadal nie mam okresu (ostatnia miesiączka była 27 września).20 października po stosunku zauważyłam lekkie plamienie.Obecnie jestem po 5 dniowym braniu luteiny i nadal nic.Co mam robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najczęściej takie objawy związane są z wahaniami hormonalnymi. Wskazane jest jednak wykonanie USG narządu rodnego.