Brak okresu przez 10 miesięcy po odchudzaniu

Prawie 10 miesięcy nie mam okresu po odchudzaniu, jadłam ok 1500 kcal dziennie.(Brak aktywności fizycznej) . Mam 18 lat,obecnie ważę 49 przy wzroście 168,przed odchudzaniem ważyłam 62kg. Jak się odżywiałyście żeby wrócił? Ile powinnam mniej więcej spożywać kalorii ?Tak bardzo bym chciała odzyskać okres, ale nie wiem jak: ( Dodam,że mam niedoczynność tarczycy,zażywam tabletki euthyrox n 25. (unikałam tłuszczu). Czy jedząc 2200kcal dziennie ,jest szansa że będę tyła 0,5kg tygodniowo(bez aktywności

Małgorzata Panek

Nie miesiączkuje Pani, gdyż ma Pani niedowagę. Dorosła kobieta powinna spożywać około 2000kcal dziennie. Konieczne jest także odpowiednie wyrównanie hormonów tarczycy. Proszę udać się do ginekologa-endokrynologa.
pozdrawiam