Brak okresu przez 3 miesiące

Witam, od 3 miesięcy nie mam okresu, wcześniej z moim chłopakiem ocieraliśmy się o siebie w ubraniach, a ja jestem dziewicą, dodam ze w czerwcu miałam sesje i bardzo się denerwowałam, robiłam test ciążowy miesiąc temu ale wyszedł negatywny, zauważyłam ze powiększył mi się brzuch i bardziej reaguje na zapach nie wiem czy to moja psychika, ale źle się czuje w tej sytuacji, wcześniej zdarzało się ze nie miałam okresu przez 2 miesiące ale wszystko wracało do normy, co robić w tej sytuacji?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z tego co Pani pisze nie doszło do stosunku płciowego, więc nie możliwości żeby zaszła Pani w ciążę. Natomiast możliwą przyczyną braku miesiączkowania u Pani mogą być zmiany hormonalne, które blokują wystąpienie miesiączki, na przykład hiperprolaktynemia (dosyć częste u młodych kobiet). Na wzrost poziomu tego hormonu ma wpływ wiele czynników w tym również stres. Zalecam zatem udanie się do ginekologa celem badania ginekologicznego oraz wykonanie ewentualnych badań hormonalnych.