Brak okresu przez 3 miesiące u 13-latki

Moja trzynastoletnia córka nie ma miesiączki od 3 miesięcy ,od 3 miesięcy jeżdzi intensywnie konno,jest szczupła,pierwszą miesiączke miała w wieku 11 lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki najpewniej jest konsekwencją zmian hormonalnych w wyniku dojrzewania. Teoretycznie może być to także wynik patologii narządów płciowych. Jeśli krwawienie się nie pojawi, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem/endokrynologiem dziecięcym.