Brak okresu przez 4 miesiące i negatywne testy ciążowe

witam.mam pytanie.ostatnią miesiączke miałam 18 lipca b.r od tamtej pory nie mam...robiłam test ciążowy we wrześniu i pazdzierniku.każdy pokazywał że nie jestem w ciąży.miałam kiedyś juz taki problem ,ale nie tak długi okres.mam 30 lat,mam syna 4 letniego,nie planuję dziecka...czy to może być jakiś poważy objaw???wizytę u ginekologa mam dopiero na połowę listopada.prosze o odpowiedz..magda

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zaburzenia miesiączkowania mogą mieć podłoże hormonalne.
Niestety trudno jest określić potencjalne inne przyczyny braku krwawienia miesięcznego bez przeprowadzenia badania ginekologicznego i badań dodatkowych (profil hormonalny).