Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu przy niedoczynności tarczycy i prawidłowych poziomach hormonów

Witam, mam niedoczynność tarczycy, biore hormon tarczycy i badania sa okej. robiłam badanie prolaktyny i tez wszystko okej. zatrzymał mi się okres ale zaczełam brać luteine i dostałam, miałam dwie miesiączki i teraz mija 34 dni odkąd nie mam miesiączki. Jakiś powód? nie jestem w ciązy
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Przy niedoczynności tarczycy dość typowe jest skrócenie długości cyklu i obfite miesiączki. W Pani przypadku cykl nieco się wydłuża. Jakie wartośc ma Pani TSH? Kolejne pytanie, jaką miała Pani wcześniej długość cyklu? Jeśli krwawienie nie pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni, warto udać się do endokrynologa i oznaczyć poziom innych hormonów, które mogą wpływać na długość cyklu i jego regularność. Tak na marginesie - jest wiele czynników egzogennych, m.in. stres,nadmierny wysiłek fizyczny, ,itd. - które mogą spowodować opóźnienie się krwawienia miesięcznego. Ma Pani dopiero 22 lata, cykle u kobiet w Pani wieku bywają nieregularne. Największą regularność (prawie jak w zegarku) mają zdrowe i wypoczęte kobiety znajdujące się miedzy 35-40 r.ż, Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety