Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 8 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu, trądzik i wypadanie włosów po leczeniu hormonalnym

lekarz przepisal mi duphaston na silne,co misieczne bole owulacyjne.Po tym zaczal sie moj koszmar.Stracilam okres na pol roku,wlosy i skora zrobily sie tluste,na twarzy pojawil sie tradzik,wlosy zaczely silnie wypadac.leczono mnie diane35,yasmin,yasminelle,ale pomagaly jedynie w trakcie przyjmowania po odstawieniu bylo jeszcze gorzej.przyjmowalam rowniez sumamed 2tygodnie,od ponad roku olej z wiesiolka,zineryt na skore,cynk,kompleks wit.b wszystko bez wiekszych rewelacji.jestem zalamana.
ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W opisanej przez Panią sytuacji przede wszystkim wskazana jest diagnostyka hormonalna - w tym celu proszę zgłosić się do specjalisty endokrynologa. W celu leczenia trądziku sugeruję konsultację dermatologiczną. Być może będą wskazania do stosowania izotretynoiny, która jest bardzo skutecznym lekiem w takich przypadkach. Leczenie należy jednak zaplanować oraz prowadzić je pod kontrolą badań i dermatologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy