Brak okresu u 12-latki

Witam! Mam 12 lat. Zaczęłam niedawno miesiączkować jednak były to w miaręregularne miesiączki co 30-34 dni, a teraz nie mam miesiączki od ponad 50 dni. Co to może być?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Rozpoczęcie okresu dojrzewania i miesiączkowania to szczególny czas, w którym zachodzi wiele zmian hormonalnych. Nieregularne cykle i różne ich nasilenie są normalne przez kilka - kilkanaście miesięcy. Później dochodzi do ich normalizacji i regularności.
Nie ma powodów do niepokoju.