Brak okresu u 45-letniej kobiety a prawdopodobieństwo menopauzy

WitamMam jestem w wieku 45 lat od 37 dni nie mam okresu wykonany wczoraj popołudniu test ciążowy wykluczył istnienie ciąży czy to już okres przekwitania czy pojawiły się jakieś komplikacje czy poczekać jeszcze na pojawienie się okresu czy udać się do ginekologa

Witam panią!
To że test wykluczył ciążę nie jest jeszcze pewnością - 100% i należałoby udać się do ginekologa aby panią osobiście zobaczył. Najlepiej takiego, który ma w gabinecie USG i zobaczy co dzieje się w pani organizmie a oprócz tego zleci potrzebne badania i wtedy dopiero, po konsultacji można stwierdzić co pani dolega, czy to jest menopauza czy jakieś inne niedomaganie. Pozdrawiam