Brak okresu u nastolatki - czy udać się do lekarza?

Mam 15 lat, mam okres od 18 czerwca 2009 roku, co miesiąc, dzień przed okresem boli mnie brzuch. Zawsze był nieregularny, ale nie aż tak, tym razem mam bóle jak zawsze, ale okresu nie ma już 4 miesiące:(
Martwię się, bo nie wiem, co mam robić. Nie odbyłam stosunku z chłopakiem, więc w ciąży nie mogę być;/
Czy powinnam iść do lekarza, bardzo mnie to martwi:(
Proszę o pomoc!

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe brzucha przed miesiączka nie są niczym niepokojącym.
Przez pierwsze dwa lata miesiączkowania okresy mogą być nieregularne. Po tym czasie powinne się uregulować. Natomiast taka 4-miesięczna przerwa wymaga konsultacji ginekologicznej.

Pozdrawiam