Brak okresu w 43 dniu cyklu

Mam 45 lat. Dzisiaj mija 43 dzień cyklu a ja nie mam miesiączki. Dwukrotnie zrobiłam test ciążowy i wynik był negatywny. Poprzedni cykl wynosił 29 dni a wcześniejsze między 29 a 35. Często w pierwszych dniach okresu mam bóle głowy. Czy opisane objawy są spowodowane zbliżającą się menopauzą? Czy powinnam od razu iść do lekarza czy jednak jeszcze poczekać?

Witam panią
To co pani opisała może, ale nie musi być początkiem menopauzy, dlatego aby to potwierdzić trzeba zrobić badania i umówić się z ginekologiem do jakiego jest pani zapisana. Badania przepisze pani lekarz na wizycie a zwlekanie nic nie pomoże, tylko odsunie w czasie możliwość skutecznej pomocy. Pozdrawiam