Brak okresu w 5 miesiącu po porodzie a ryzyko ciąży

Witam. 14 Sierpnia powinnam dostac miesiaczke , ale jeszczd jej nie dostalam, kochalismy sie z chlopakiemod ostsniej miesiaczki ze 3razy bez zabezpieczenia ale on zawsze pod koniec wychodzil. Karmie butelka i ostatnio mialam reguralne miesiczki. Bolal mnie ostatnio prawy jajnik. Nie wiem co sie dzieje. Boje sie ze to kolejna ciaza, a od porodu minelo 5 miesiecy.

Lek. Magdalena Pikul

Witam.
W opisanej powyżej sytuacji nie można wykluczyć możliwości ciąży. Proszę wykonywać test ciążowy po dwóch tygodniach od stosunku (jeśli nadal nie będzie miesiączki). Pozdrawiam