Brak okresu w jednym miesiącu podczas karmienia piersią

Witam. Jestem mamą karmiącą od półtora roku. Pierwszą miesiączkę po porodzie (cc) dostałam po 6 miesiacach. byla bardzo nieregularna,ale od grudnia zaczelo sie powoli normować,lecz cykl z 28 dni powoli mi sie wydluzal i doszedl do 38dni... az w lipcu nie dostalam go wogole ( mial byc 16lipca wtedy bylby to 36dzien cyklu) ale niema go do tej pory. Moje pytanie brzmi czy to normalne przy karmieniu? czy to ciaza? (seks w prezerwatywie,2testy wyszly negatywne robilam w 38dniu cyklu i 42)?co robic?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Nie bez wpływu pozostaje karmienie piersią. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u ginekologa.