Brak okresu w siedmiodniowej przerwie

Witam, jestem przy drugim opakowaniu o*** przy pierwszym opakowaniu. Okres wystąpił 2 dnia 7 dniowej przerwy. Tabletki przyjmowałam zawsze o określonej porze. Nie uprawiałam seksu z moim chłopakiem ale on spuścił się i czy mógł przenieść swoje plemnik palcem w moja pochwę? Zaznaczam, że okres miałam zawsze regularny, nigdy mi się nie spóźnił, najwyżej miałam wcześniej. Jest jakieś prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Ewentualną ciążę można wykluczyć jedynie wykonując test ciążowy. Nie powiedziałaś, czy przerwa już się skończyła, czy dopiero minął jej drugi dzień. Jednorazowe niewystąpienie krwawienie w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej nie jest bardzo niepokojące. W takich sytuacjach po wykluczeniu ciąży można rozpocząć nowe opakowanie. Jeżeli krwawienie ponownie nie wystąpi niezbędna będzie wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę zaburzeń.
Jeżeli jednak jesteś w trakcie trwania przerwy radziłabym zachować spokój. Okres może pojawić się w dowolnym dniu jej trwania bez wpływu na działanie tabletek.

Pozdrawiam.