Brak okresu wskutek odchudzania a niedoczynność tarczycy

Prawie 10 miesięcy nie mam okresu po odchudzaniu, jadłam ok 1500 kcal dziennie.(Brak aktywności fizycznej) . Mam 18 lat,obecnie ważę 49 przy wzroście 168,przed odchudzaniem ważyłam 62kg. Jak się odżywiałyście żeby wrócił? Ile powinnam mniej więcej spożywać kalorii ?Tak bardzo bym chciała odzyskać okres, ale nie wiem jak: ( Dodam,że mam niedoczynność tarczycy,zażywam tabletki euthyrox n 25.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Proszę udać się do lekarza ginekologa endokrynologa, który po wykonaniu badań hormonalnych, zaleci Pani odpowiednie leczenie. Proszę stosować zbilansowaną dietę co najmniej 2000-2500 kcal/dzień.