Brak okresu, wypadanie włosów i przybieranie na wadze a wynik stężenia glukozy

Witam, proszę z całego serca o wgląd na wyniki :( Od 5 miesięcy nie mam okresu, włosy wypadają a ja ciągle przybieram na wadze :( Lekarze tylko odsyłają na badania. Jedne z nich właśnie odebrałam.Glukoza na czczo 90,7 mg/dl po 1h 95,9mg/dl i po 2h 48,8mg/dl. Insulina na czczo 18,80 uLU/ml po 1 h 123 a po 2h 48,70 Czy jest to insulinoodporność ? :( poza tym mam jeszcze wyniki TSH3 1,016, FT4 1,0,DHEA SO4 231,58 i androstendion 2,92. Mam 21 lat i chyba już depresję :(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście w tym momencie konsultacja z endokrynologiem jest wskazana. To jeżeli chodzi o insulinę i poziom glikemii. Choć ten drugi jest w normie, nieadekwatnie spada ilość insuliny. Warto jednak podkreślić, że nie zawsze jest to związane z chorobą. Inna sprawa to podwyższone DHEA. Może to wskazywać na nieprawidłowości w funkcjonowaniu kory nadnerczy lub jajników co mogło by tłumaczyc zaburzenia miesiaczkownia.