Brak okresu wywołany strachem przed ciążą

Witam, męczy mnie od 2 tygodni taka sprawa. 14 lipca kochałam sie z chłopakiem. Kochaliśmy sie w prezerwatywie, koło pół godziny po stosunku chłopak wszedł we mnie bez prezerwatywy, ale raz. Jak obliczyłam wtedy miałam ostatni dzień płodny. W lipcu okres dostałam w terminie. Kolejny powinnam dostać dziś. Przez te dwa tygodnie troszkę mnie mdliło i bolał mnie brzuch, gdy go przycisnęłam. Ale nic poza tym. Dziś zaczęły boleć mnie piersi. Obawiam się, że mogę być w ciąży, ale boję się zrobić test ciążowy. Chciałam poczekać aż dostanę okres. I teraz nie wiem czy nie dostałam przez to że się stresuję, tym czy go dostanę czy nie. Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Jeśli ma Pani obawy co do możliwości zajścia w ciążę, to zawsze należy wykonać test w dniach spodziewanej miesiączki, jeśli do niej nie dojdzie. W opisanej sytuacji szansa na ciążę nie jest wysoka. Z drugiej strony krwawienie w okresie spodziewanej miesiączki w lipcu nie musi jej wykluczać, szczególnie jeśli nie było zbyt obfite. Reasumując - proszę ponownie wykonać test ciążowy w dowolnej chwili, minęło już tyle czasu od całej sytuacji, że jego wynik będzie na pewno rozstrzygający. Pozdrawiam serdecznie!