Brak okresu z odstawienia

Witam,
na początku to mam 23 lat i jestem dziewczyną. Mam takie pytanie, biorę już od ponad roku tabletki **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), a dokładnie zażywam je w ten sposób 3 opakowania-przerwa ostatnio byłam na wakacjach i źle wyliczyłam ilość tabletek i na 2 dni mi nie starczyło ostatni dzień, kiedy wzięłam to 4 luty po powrocie zaczęłam nowe opakowanie 6 lutego. Do dzisiaj nie dostałam okresu, pomimo tego, że wcześniej dostawałam zawsze 3 dnia po odstawieniu i teraz nie wiem na pewno, ale chyba popełniłam błąd, ponieważ pomyliły mi się dni i 1 tabletkę wzięłam 1 dzień później.
Zrobiłam test ciążowy 10 lutego, ale nic z tego nie wyszło, ponieważ wynik nie był ani negatywny ani pozytywny. Kreska była na górze, a na dole ma symbolizować, że się nie jest w ciąży, więc nie wiem, czy powinnam iść z tym do lekarza?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przede wszystkim, radzę niezwłocznie powtórzyć test. W razie ciąży, powinna Pani jak najszybciej odstawić tabletki. Jak rozumiem, od 6 lutego przyjmuje Pani kolejne opakowanie tabletek? W takim razie krwawienie nie ma prawa się pojawić. Chyba że wzięła Pani tylko jedną tabletkę (właśnie 6 lutego). W takim układzie na pojawienie się krwawienia z odstawienia jest aż 7 dni (nawet jeśli wcześniej pojawiało się szybciej) i dopiero po tym okresie może Pani martwić się, czy przypadkiem nie doszło do ciąży. Zawsze w takim wypadku przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!