Brak opalenizny skóry na twarzy i szyi

Witam, już od kilku lat przy ekspozycji na słońce nie opala się skóra na twarzy i szyi, przy czym reszta ciała opala się równomiernie, na brązowo. Chciałabym się dowiedzieć jaki jest tego możliwy powód, przy czym zaznaczę, że twarz nie opala się nawet, gdy nie jest na nią nałożony żaden krem z filtrem. Czy możliwe jest, aby skóra na twarzy i szyi ponownie była podatna na opalanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak opalenizny na skórze twarzy i szyi najpewniej wynika z zaburzeń pigmentacji skóry tej okolicy. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem.