Brak opanowania w jedzeniu słodyczy

Nie potrafię powstrzymać się od jedzenia słodyczy. Chciałabym schudnąć, ale cały czas chcę jeść! Ratunku !

Dorota Kozak Dietetyk, Szczecin

Proponuje ograniczyć pokusę a więc nie trzymać w domu słodyczy i ich nie kupować. Apetyt na słodkie mogą zaspokoić świeże owoce oraz suszone: rodzynki, żurawina, morele , śliwki- nie na leży przesadzać z ilością bo są kaloryczne. Potrzeba jedzenia słodyczy wynika też z niezagospodarowanego wolnego czasu i myśleniu o jedzeniu.
Proponuje znaleźć jakieś aktywne zajęcie na długie jesienne wieczory: fitness, basen, aerobik.
Od czasu do czasu można sobie pozwolić na kostkę gorzkiej czekolady pod warunkiem że skończy się na kostce.

Pozdrawiam
www.twojadobradieta.pl

Witam, a czy przypadkiem nie jest tak ,że omijasz główne posiłki albo robisz zbyt długie przerwy w jedzeniu?
Bo jeśli tak to napady głodu na słodycze sa uzasadnione.W momencie kiedy wygłodzimy się spada nam poziom cukru we krwi i chcąc nie chcąc pierwsze o czym myślimy lub po co sięgamy są właśnie cukry proste tj słodycze itp.
Moją rada jest regularne jedzenie posiłków tj około 5 posiłków dziennie 3 główne i 2 przekąski w odstępach czasowych nie większych niż 3 godziny. 5 porcji warzyw i owoców dziennie. 2 litry wody oraz produkty o niskim i średnim indeksie glikemicznym, które uwalniają się wolniej i tym samym nie doprowadzamy do napadu wilczego głodu. W celu ustalenia dobrze zbilansowanej diety , proszę o kontakt prywatny.
Pozdrawiam serdecznie,
Ania Zientalska

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam,
warto spróbować wprowadzić w dietę zdrowe zamienniki słodyczy. Dobrym rozwiązaniem będą owoce dojadane między posiłkami. Zamiennikiem słodzonych napojów będzie woda mineralna z cytryną. Proszę stopniowo wprowadzać zmiany i co ważne jeść regularnie, uchroni to przed niekontrolowanym dojadaniem między poszczególnymi posiłkami.
Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska

Witam,
Słodycze możesz zastąpić owocami świeżymi lub suszonymi. Lecz nie możesz jeść ich bez ograniczeń. Zaleca się około 200-300g owoców dziennie. Pomocne może się okazać mycie zębów w chwili kiedy masz ochotę na coś słodkiego, dbając o higienę jamy ustnej ograniczysz spożycie słodyczy. Pomocne mogą też być pokarmy bogate w cynk, które pomagają w utrzymaniu stężenia glukozy na stałym poziomie. Głównym źródłem cynku jest mięso, jaja, wątroba, ryby, ostrygi,nasiona dyni, słonecznika, otręby pszenne, kiełki pszenicy.
Serdecznie pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Do redukcji wagi potrzebna jest odpowiednia dieta, a w przypadku " nagłych nieopanowanych zachcianek" warto mieć w torebce niskokaloryczny baton.