Brak opanowania w jedzeniu słodyczy a odchudzanie

Mam 13 lat i waże 66 kg przy wzroście 164 cm. Próbowałam schudnąć już chyba na 10 sposobów. Niekontrolowanie moja waga doszła do 66 z 48, przez słodycze, codziennie je jem. nie wiem jak się powstrzymać nie pomaga zastępowanie ich owocami i warzywami. Jem strasznie dużo co godzine coś jem. Z lodówki cały czas czegoś ubywa. Jestem załamana, chce ważyć 50 kg. Czy są na to jakieś sposoby ? + ćwiczyłam różne ćwiczenia ale szybko się poddałam. Proszę o pomoc. Jestem bezsilna.

Witam Cię, widzę, że masz problem z motywacją i wytrwałością w swoich postanowieniach. Często coś chcemy, ale nie działamy konsekwentnie. Bez pracy, wysiłku nie osiągniesz swojego celu. Mogę Ci doradzić, abyś zjadała 5 posiłków co 3-4 godziny, ale takich, abyś się najadała. Jak nie będziesz głodna, to Twoje myśli nie będą krążyły wokół jedzenia. Musisz powstrzymać się od podjadania słodyczy. Na słodycze pozwalaj sobie raz w tygodniu. Lepiej zjeść naraz całą czekoladę, niż podjadać po kawałku przez cały tydzień. Poproś mamę aby wybrała się z Tobą do dietetyka, wizyty kontrolne dla wielu moich pacjentów są motywacją, aby strać się trzymać dietę. To tak jak ze sprawdzianami w szkole, jakby ich nie było, to pewnie wielu uczniów nie uczyłoby się. Trzymam za Ciebie kciuki. Pozdrawiam!