Brak orgazmów i zwisające wargi sromowe

Witam. Mam 20 lat i mam problem z orgazmem. Tzn nigdy go nie miałam a współżyję od ok. 2 lat . Nie mam również satysfakcji z masturbacji , a co więcej wydaje mi się że moje wargi sromowe są za duże (nie wiem jak wyglądają wargi sromowe innych kobiet ale moje dziwnie zwisają) . I stąd moje pytanie , czy jedno może być powiązane z drugim ? jak sobie radzić w takiej sytuacji ?

W względnie pobliskim Toruniu jest dr Fronczek.
Proszę nie podejrzewać budowy anatomicznej sromu o niepokojącą Panią sprawę.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Wargi sromowe kobiet są bardzo różnorodne. Zachęcam do obejrzenia np. zdjęć na internetowych stronach medycznych lub pracy Brytyjczyka (Jamie McCartney), który wykonał gipsowe odlewy kobiecego krocza u kilkuset "modelek". Ten zbiór pięknie pokazuje, że nie istnieje jeden idealny wzór sromu.

Istnieje oczywiście możliwość znaczącego przerostu warg sromowych, który sprawia ból, utrudnia współżycie i osiąganie orgazmu. Wtedy możliwe jest ich zabiegowe zmniejszenie. Są to sytuacje dość rzadkie, ale możliwe. Jeśli współżyje Pani seksualnie, z pewnością powinna być Pani pod stałą opieką lekarza ginekologa. To on/ ona jest osobą, którą warto zapytać, jak ocenia budowę i stan zdrowia zewnętrznych narządów - warg sromowych większych i mniejszych. W razie potrzeby może skierować na dodatkową konsultację w kierunku plastyki.

Większość młodych kobiet w początkach swojego życia seksualnego miewa/ ma trudności z osiągnięciem orgazmu. Przyczyny tego niemal zawsze leżą gdzie indziej, niż w budowie narządów. Zachęcam do osobistej rozmowy z psychologiem lub psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!