Brak orgazmów u 37-latki

Witam Pana Panie Doktorze mam pytanie ,gdzie nie potrafię sie nikomu przyznać otóż nigdy nie miałam orgazmu ,wiem to jest dziwne i wiem jak to brzmi .Mam 37 lat i nie mam dzieci ,mam problem z zajściem w ciążę i miałam wielu partnerów i nie wiem w czym tkwi problem ,czy ja może jestem jakaś inna ,czy można mieć taki problem jak ja mam.proszę mi pomóc ,gdzie mogłabym się zgłosic i pomoc w tej mojej delikatnej sprawie .dziękuję bardzo

Witam serdecznie, podaje Pani zbyt mało informacji aby móc jednoznacznie określić w czym jest trudność - przede wszystkim nie pisze Pani czy brak orgazmu występuje w czasie stosunku płciowego czy też ma miejsce w czasie masturbacji. Rzeczywiście istnieje pewna grupa kobiet, które nie szczytują jednak jak pokazują badania one również potrafią czerpać przyjemność z seksu. Innym zupełnie problemem są bolesne zbliżenia - bolesność odczuwana podczas stosunku powinna być zgłoszona ginekologowi, który wykluczy ewentualne infekcje. Gdy ginekolog nie znajdzie organicznej przyczyny trudności wtedy należy zgłosić się do psychologa-seksuologa, który razem z Panią przeanalizuje możliwe przyczyny trudności w sferze seksualnej. pozdrawiam, Karolina Piotrowska

Witam Panią !
wprawdzie jest jakiś procent pań które nie miały lub nie mają orgazmów ale nie można tego stwierdzić jeśli się tego nie zdiagnozuje. Proszę udać się osobiście do lekarza seksuologa lub do psychologa - seksuologa, bo tylko w ten sposób można wykluczyć lub potwierdzić ,że tak jest. Pozdrawiam