Brak orgazmu a pieszczoty

Dzień dobry. Jestem dziewicą.Z moim chłopakiem uprawiam petting.Ostatnio udało mi się zrelaksować do tego stopnia,że chłopak stymulując palcem pochwę,a językiem pieszcząc łechtaczkę doprowadził mnie do rozkoszy.Jednak-czy to był orgazm?To uczucie trwało dłuższy czas (za długo..),było mi gorąco,oczywiście cała drżałam,chciałam więcej,ale nie mogłam znieść tego uczucia. W końcu poprosiłam Go,aby przestał. Czułam się odprężona i szczęśliwa, ale brakowało tego momentu szczytowego. Co ze mną nie tak?

Dzień dobry!

Prawdopodobnie był to orgazm, który jednak nie zawsze jest taki sam. W zależności od nastroju, danego dnia, stopnia podniecenia, rodzaju pieszczot itp. kobieta może przeżywać orgazmy o różnym stopniu intensywności, z różną dynamiką, dające różne wrażenia zmysłowe. Zdarza się, że "moment kulminacyjny" nie jest wyraźny.
Jest naturalne i powszechne, że początki życia seksualnego wiążą się dla wielu kobiet z procesem nauki doświadczania orgazmu. Według niektórych doniesień naukowych, większość kobiet osiąga gotowość przeżywania orgazmu między 18 a 25 rokiem życia. Nie ma więc niczego niepokojącego ani nie świadczy o zaburzeniach brak orgazmu, sporadyczny orgazm lub niedostatecznie intensywny orgazm w początkach współżycia seksualnego.

Pozdrawiam!