Brak orgazmu i frustracja

Witam!

Mam 19 lat i jestem z moim chłopakiem już 2 lata. Kochamy się mniej więcej od 1,5 roku, a mimo to nigdy nie miałam jeszcze orgazmu. Przez pewien czas mi to nie przeszkadzało, ale teraz coraz bardziej robi się to dla mnie frustrujące. Najgorsze jest to, że on mówi mi, że każda dziewczyna z nim dochodziła i że to pewnie moja wina. Zdarza się, że jestem strasznie podniecona i tylko czekam aż będziemy się kochać, ale mimo że jestem w siódmym niebie, to orgazmu i tak nie mam. Czy przyczyną mogą być moje problemy z odżywianiem? Dodam, że przez rok chorowałam na anoreksję, ale już od 2 lat wszystko jest w porządku.

Proszę o pomoc!

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Myślę, że fakty, iż cierpiała Pani na anoreksję fizycznie nie ma wpływu na osiągnięcie orgazmu. Anoreksja jest chorobą, która zaczyna się w psychice, a psychika ma również ogromny wpływa na przeżywanie orgazmu. Może tak się zdarzyć, iż jest jakaś bariera psychiczna, która blokuję Panią w osiągnięciu pełnej satysfakcji seksualnej. Należy jednak pamiętać, iż wiele kobiet mimo braku jakichkolwiek czynników mogących wpływać na orgazm też ma problemu z jego osiągnięciem. Zazwyczaj takie kobiety nie bez problemu mogą osiągnąć orgazm łechtaczkowy, ale z pochwowym bywają problemy. Najważniejsze by mieć udany seks jest zaufanie i porozumienie z partnerem. Niech Pani nie bierze do siebie słów partnera gdyż to, iż poprzednie partnerki przeżywały orgazm nic nie znaczy. Każda kobieta jest inna i ma inne potrzeby seksualne, a także w inny sposób lubi być pobudzana. Warto zwrócić uwagę co Pani szczególnie lubi i pogłębiać takie pieszczoty jak i próbować nowych. Jest wiele pozycji ułatwiających osiągnięcie orgazmu. Jedną z ważnych zasad jest aby z góry nie zakładać, że tym razem będę miała orgazm, gdyż zwykle nałożenie na siebie presji wywiera odwrotne efekty.

Pozdrawiam!