Brak orgazmu i satysfakcji z seksu

Przez 6 lat bylam w zwiazku z chlopakiem, jednak nasze zycie intymne nie bylo specjalnie udane. Pewnie glownie z moich zachamowan strachem przec ciaza. Tak przynajmniej tlumaczylam partnerowi. Gdy dochodzilo juz do zblizenia. Szybko mi się nudzilo i czekalam tylko az partner sie zaspokoi. Nigdy nie mialam orgazmu, zresztą same zblizenia nie daja mi wiekszych przyjemnosci. Nie wiem czym jest to spowodowane. Mam 27 lat. Od ok. 2 lat spotykam sie z innym jednak seksu nie bylo. Co jest ze mna ?

Dzień dobry!

A czy chciałaby Pani prowadzić życie seksualne? Jakie chciałaby Pani, żeby było? Co chciałaby Pani zmienić?

Na naszą seksualność wpływa wiele czynników. Zarówno fizjologia, stan zdrowia fizycznego, ale także przyjęte wychowanie i edukacja seksualna, okres dzieciństwa i dorastania, poglądy dot. seksualności, świadome, ale też nieuświadamiane postawy wobec własnego ciała, wobec mężczyzn, wobec seksu, szczególne wydarzenia w historii życia, cechy temperamentu i osobowości, historia dojrzewania seksualnego, masturbacji i współżycia, znajomość własnego ciała i motywacja do poszukiwania przyjemności itp.

Zachęcam do osobistej konsultacji z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!