Brak orgazmu pochwowego u 23-latki

Nigdy nie miałam orgazmu pochwowego dlaczego ??

Dzień dobry!

Być może dlatego, że dopiero przed Panią są takie doświadczenia erotyczne i taka relacja, w której doświadczy Pani orgazmu tzw. pochwowego.
Albo dlatego, że znajduje się Pani w bardzo dużej grupie kobiet, które generalnie nigdy nie doświadczają orgazmów "pochwowych".

Z punktu widzenia fizjologii orgazm jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi jego osiągania. Dla większości kobiet drogą najskuteczniejszą jest stymulacja łechtaczki, ponieważ jest to narząd silnie unerwiony, wrażliwy na dotyk, służący właśnie osiąganiu satysfakcji seksualnej - w przeciwieństwie do pochwy, która ma wiele innych funkcji i słabsze unerwienie.
Orgazmy tzw. łechtaczkowe nie są mniej wartościowe od tzw. orgazmów pochwowych.

Pozdrawiam!