Brak orgazmu pochwowego u 29-latki

problem z orgazmem mam 29 lat, mam jednego partnera, nigdy nie osiągnęłam orgazmu dopochwowego , tylko łechtaczkowy i najlepiej jak sobie sama masuję , nas stosunek przeciętnie trwa około 15 - 20 min i próbujemy różnych pozycji . jak można rozwiązać ten problem.

Dzień dobry!

A skąd pomysł, że jest to problem?
Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi jego osiągania. Każda jest tak samo dobra.
Łechtaczka jest znacząco bardziej unerwiona i wrażliwa na dotyk niż pochwa. Dla większości kobiet stymulacja wyłącznie pochwy nie jest wystarczająca. Większość kobiet osiąga tzw. orgazm łechtaczkowy znacząco łatwiej (lub wyłącznie w ten sposób) niż tzw. orgazm pochwowy. Nie ma w tym niczego niepokojącego.

Oczywiście, zawsze można uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość, eksperymentować (zarówno z partnerem, jak i z różnorodną masturbacją), rozmawiać, rozwijać swoje życie seksualne, zaglądać do książek poradnikowych i wykorzystywać zawarte w nich porady i pomysły... Ale równie dobrą drogą jest po prostu akceptacja i radość z takiego stanu rzeczy, jaki jest.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Orgazm kobiecy jest zjawiskiem znacznie bardziej skomplikowanym niż męski. Można go też osiągnąć różnymi drogami - najczęściej pobudzając pochwę bądź łechtaczkę. Skoro potrafi Pani uzyskać satysfakcję podczas samodzielnego pobudzania, można przypuszczać, że przyczyny jej braku podczas współżycia mają źródło psychiczne (czy jak kto woli - psychologiczne).
Sugerowałbym wobec powyższego konsultację seksuologiczną, podczas której mogłaby Pani zidentyfikować prawdopodobne przyczyny Pani problemu.

Pozdrawiam.