Brak orgazmu podczas masturbacji

Witam. Mam 19 lat i od czasu do czasu się masturbuję, erekcję osiągam łatwo, a do wytrysku dochodzi w 30-60 sek.jednak nie odczuwam przy tym orgazmu tylko niewielką przyjemność w penisie. Podczas masturbacji nie mam podniecających myśli ani nie oglądam filmów erotycznych, czy to może być przyczyna problemu czy też może być to spowodowane wczesnym wytryskiem? Martwi mnie to i wstydzę się iść do lekarza. Po za tym chcę skończyć z masturbacją bo wydaje mi się że to ona jest sprawcą problemów.

Warto rozważyć wizytę u lekarza seksuologa w celu dokładnej analizy problemu i ustaleniu optymalnego postępowania.
Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Sporadyczna masturbacja u osoby, która nie jest aktywna seksualnie w inny sposób, jest zdrowa, prawidłowa i powszechna. Zazwyczaj nie jest przyczyną żadnych problemów. Bardziej niepokojące jest to, z jakich powodów podejmuje Pan masturbację. Czy odczuwa Pan wcześniej rosnące napięcie seksualne, a po masturbacji czuje ulgę, rozładowanie, przyjemność? Czy kiedykolwiek ma Pan myśli erotyczne, fantazje, przyjemne myśli dotyczące seksu? Z jakich powodów masturbuje się Pan? Czy reaguje Pan podnieceniem na widok atrakcyjnej osoby lub zdjęć, filmów erotycznych? Czy był Pan kiedykolwiek zakochany, zafascynowany? Czas erekcji 30-60 sekund świadczy o wytrysku przedwczesnym, który stosunkowo prosto i szybko leczy się farmakologicznie, również we wsparciu metodami treningowymi w psychoterapii. Nie mniej jednak, dopóki nie jest Pan przez jakiś czas aktywny seksualnie z partnerką/ partnerem i nie odbywa pełnych stosunków, można podejrzewać, że problem przedwczesnego wytrysku może samoistnie mijać z czasem.

Pozdrawiam!