Brak orgazmu podczas stosunku

Od dwóch lat współżyję z moim partnerem. Jest mi z nim bardzo dobrze, jednak od dłuższego czasu nie mam orgazmu. Właściwie tylko kilka razy miałam podczas stosunku. Czym to jest spowodowane? I jak można temu zaradzić? Zaznaczam, że próbowaliśmy już wiele sposobów i pozycji.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Brak orgazmu podczas stosunku może być spowodowany bardzo różnymi czynnikami. Jeżeli chce Pani uzyskać skuteczną pomoc, wskazana byłaby wizyta u seksuologa. U kobiet zdolność do odczuwania orgazmu jest wyuczona. Zależy też od wielu czynników: genetycznych, hormonalnych, psychicznych, ogólnego stanu zdrowia, neuroprzekaźników. Ogromny wpływ mogą mieć także relacja partnerska oraz znajomość własnego ciała. Czasami jest to też związane z określonym sposobem masturbacji. Podczas terapii stosuje się farmakoterapię, metody treningowe, psychoterapię partnerską lub indywidualną.

Pozdrawiam serdecznie