Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 7 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak orgazmu podczas stosunku

Od dwóch lat współżyję z moim partnerem. Jest mi z nim bardzo dobrze, jednak od dłuższego czasu nie mam orgazmu. Właściwie tylko kilka razy miałam podczas stosunku. Czym to jest spowodowane? I jak można temu zaradzić? Zaznaczam, że próbowaliśmy już wiele sposobów i pozycji.
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Brak orgazmu podczas stosunku może być spowodowany bardzo różnymi czynnikami. Jeżeli chce Pani uzyskać skuteczną pomoc, wskazana byłaby wizyta u seksuologa. U kobiet zdolność do odczuwania orgazmu jest wyuczona. Zależy też od wielu czynników: genetycznych, hormonalnych, psychicznych, ogólnego stanu zdrowia, neuroprzekaźników. Ogromny wpływ mogą mieć także relacja partnerska oraz znajomość własnego ciała. Czasami jest to też związane z określonym sposobem masturbacji. Podczas terapii stosuje się farmakoterapię, metody treningowe, psychoterapię partnerską lub indywidualną.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy