Brak orgazmu podczas stosunku u 26-latki

Witam,mam 26 lat i mam problem bardzo intymny. Jestem 8 lat w szczęśliwym związku małżeńskim, urodziłam 2 dzieci. Otóż mój problem polega na tym że przy współżyciu delikatnie odczuwam podniecenie ale nie odczuwam orgazmu. Próbowaliśmy różnych sposobów ale nic z tego. Proszę o pomoc

Witam. Niezdolność do przeżywania orgazmu, tak jak większość problemów w zakresie seksualności może być powodowana zarówno przez czynniki somatyczne (cielesne), jak i psychologiczne, najczęściej ma jednak mieszane podłoże. W Pani wypowiedzi brakuje podstawowych informacji koniecznych do określenia tych powodów (np. czasu trwania problemu, historii rozwoju psychoseksualnego, stanu zdrowia, ewentualnych komplikacji związanych z ciążami i porodami, dotychczasowych sposobów radzenia sobie). Zachęcam Panią do wizyty u seksuologa razem z mężem, ponieważ konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu przez specjalistę w celu określenia przyczyn (których może być bardzo wiele) i zaproponowania odpowiedniego leczenia. Zaburzenia orgazmu są dosyć częstą dolegliwością u kobiet i mogą powodować nieprzyjemne konsekwencje zarówno dla samej kobiety, jak i w relacji partnerskiej, włącznie z ograniczaniem kontaktów seksualnych. Fakt pozostawania przez Panią w długotrwałej, szczęśliwej relacji małżeńskiej jest bardzo istotny dla powodzenia terapii, ponieważ jest czynnikiem mogącym znacznie poprawiać jej skuteczność.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
problemy z orgazmem występują stosunkowo często u kobiet. Mogą mieć różne podłoże. Sporadycznie są to problemy natury fizjologicznej. Najczęściej problem tkwi głębiej w psychice kobiety. Podczas spotkań z psychologiem seksuologiem mogłaby Pani bliżej przyjrzeć się temu problemowi, znaleźć jego przyczynę. Często są to zahamowania wyniesione z domu rodzinnego, czasami ograniczają normy społeczne lub kulturowe. Nie bez znaczenia są mity na temat seksu czy roli kobiety. Rozmowa ze specjalistą może okazać się pomocna. Pozdrawiam.

Internetowo pomoc niemożliwa. Seksualizm kobiety jest złożonym fenomenem.
Proponuję kontakt z psycholożką-seksuologiem.
Pozdrawiam.