Brak orgazmu u 23-latki

Witam mam 23 lata mam problem kochając się z partnerem nie mam wogole orgazmu czy to normalne? Ostatnio zauważyłam że mam duże potrzeby , bardzo mnie to martwi kiedyś wystarczyło że uprawialiamy raz na miesiąc a teraz na tydzień co robić ? Iść do seksuologa ?

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
wizyta u seksuologa może być pomocna w kontekście rozmowy o potrzebach seksualnych. Kontakty seksualne zależą od relacji w związku i tego, czy Pani partner odczuwa potrzebę częstszego współżycia. Potrzeby seksualne kształtują się w miarę osiągania kolejnych etapów dojrzewania i dorosłości oraz zależą od tego, w jakim okresie rozpoczęło się życie seksualne. Warto w związku o tym szczerze porozmawiać. Trudności z osiąganiem orgazmu mogą mieć natomiast podłoże psychologiczne, więc warto wybrać się do seksuologa, który jest też psychologiem i skonsultować to z nim.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa