Brak orgazmu u 35-letniej kobiety

Jestem mężatkom od 9 lat wstydzę się tego ale nigdy nie miałam orgazmu nie mogę porozmawiać z mężem bo to by go chyba zabiło czy coś jest ze mną nie tak nie miałam żadnych przykrych incydentów seksualnych a mąż jest moim pierwszym partnerem proszę o pomoc mieszkam w małej miejscowości i nie mam gdzie się udać

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do seksuologa. Lub do psychologa aby móc porozmawiać.

Dzień dobry.

Nie ma możliwości za pośrednictwem Internetu udzielić wiążącej porady w opisanym przez Panią problemie. Warto byłoby jednak przełamać się i porozmawiać z mężem, co pewnie nie będzie łatwe, bo, jak rozumiem, przez lata udawała Pani przeżywanie orgazmu, a teraz odczuwa Pani, że "coś" ją ominęło. Możliwe, że pomocne w podjęciu decyzji o szczerej rozmowie byłoby zdanie sobie sprawy, że skoro nie wstydzi się Pani z mężem współżyć, nie ma powodu by o współżyciu z nim nie rozmawiać.
Niezależnie jednak od Pani decyzji w ww. sprawie trzeba powiedzieć, że sygnalizowany brak orgazmu "leczy się" zwykle poprzez terapię seksuologiczną, więc tak, czy inaczej należałoby poszukać ww. specjalisty.

Pozdrawiam.

Witam, brak orgazmu podczas stosunku seksualnego jest czasem związany z faktem,że kobieta jest w stanie go przeżywać wyłącznie na drodze stymulacji łechtaczki, być może warto poprosić męża o skoncentrowanie się podczas współżycia na tej części Pani ciała.Skoro nie ma Pani możliwości wizyty u lekarza seksuologa to zapewne korzysta czasem z usług ginekologa, ten specjalista również powinien być w stanie coś Pani podpowiedzieć. Kolejną sprawą są publikacje książkowe, jest wiele pozycji pomocnych w sferze seksu, można je zakupić przez internet, nie wychodząc z domu.Jeżeli przyznanie się mężowi,że nigdy Pani nie doświadczyła orgazmu przekracza Pani możliwości sugeruję wnieść ten problem w relację w łagodniejszej formie np powiedzieć, że od jakiegoś czasu coś jest nie tak i chciałaby Pani zaproponować zmiany w formach stymulacji. Pozdrawiam