Brak orgazmu u 36-latki

chciałam zapytac o orgazm. mam faceta kochamy sie często---nigdy nie miałam orgazmu------mam, tylko wtedy jak "pomogę sobie palcami"--- on twierdzi ze mial 2 dziewczyny i one cyt: " tryskały jak fontanny"---na zewnatrz-----ja mam orgazm ale do środka-----on nie umie tego zrozumiec, czemu tak mam. Przyznam ze często się masturbuje i to jest dla mnie lepsze niż stosunek z mężem. biore ,tez leki na nerwy to pewnie obniża moje libido? czy kobiety mają na prawde tak silne orgazmy na zewnątrz???

Dzień dobry.

Trudno się dziwić, że ma Pani problem z osiągnięciem orgazmu, skoro czuje Pani przymus jego przeżywania - w dodatku w określony przez małżonka sposób.
Wydaje się, że warto namówić męża na konsultację seksuologiczną, podczas której specjalista mógłby mu przedstawić fenomen kobiecego orgazmu i jego zróżnicowany "obraz".

Konkludując - nie wszystkie kobiety tryskają podczas orgazmu jak fontanny, nie wszystkie też przeżywają orgazm podczas stosunku seksualnego. Można dodać, że jego jakość i sposób przeżywania zależy w dużej mierze od jakości samego związku i tego, w jaki sposób partner potrafi stworzyć odpowiednią atmosferę. Z opisu wynika, że mąż Pani albo tego nie wie, albo nie zwraca na tę kwestię uwagi. Niezależnie od przyczyny, można powiedzieć, że swoimi oczekiwaniami dokłada przysłowiową "cegiełkę" do problemu i przyczynia się do jego pogłębienia.

Pozdrawiam.