Brak orgazmu u 39-latki

witam , mój problem polega na braku orgazmu podczas stosunku pierwszy orgazm przeżyłam w wieku 30 lat , po kilku latach innemu partnerowi udawało się to bardzo rzadko ,pomimo że pieszczoty pozycje były podobne kiedy się rozstaliśmy kilka razy pomógł mi w tym wibrator , od jakiegoś czasu spotykam się z kimś i niestety pomimo starań nie odczuwam przyjemności choć pragnę go , czy coś jest ze mną nie tak ?

Dobry wieczór, to bardzo skąpa relacja - w gabinecie poprosiłbym o znacznie więcej szczegółów. Zapewne z Panią wszystko jest OK. Jedno, co na pewno można powiedzieć, iż seks to taka sfera życia, w której nadmiar motywacji zwykle szkodzi. Proszę się nie starać - być może to jest główna przeszkoda. Wyluzować, zadowolić się na jakiś czas odczuwaniem przyjemności, położyć się na fali i płynąć... Jeżeli nic się nie zmieni, to - jednak raczej nie wcześniej niż po 2 miesiącach regularnego współżycia BEZ STARAŃ - warto porozmawiać o szczegółach z seksuologiem.

Dzień dobry.

Orgazm kobiecy uwarunkowany jest wieloma czynnikami natury biologicznej i psychicznej. Z Pani opisu wynika, że jest Pani w stanie go osiągnąć, aczkolwiek z pewnymi trudnościami.
W celu ich zidentyfikowania warto byłoby skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam.