Brak orgazmu u dziewczyny podczas penetracji

witam. moje pytanie brzmi nastepujaco : Jestem z partnerka juz 2 lata.. stracila ze mna dziewctwo nadmieniajac. staralem sie to zrobic lagodnie, delikatnie i z uczuciem.. problem natomiast wystepuje od samego poczatku . Moja partnerka nie odreagowywuje na penetracje czlonka - nie widac po niej podniecenia podczas stosunku. jednakze gdy dochodzi do masturbacji po przez dlon potrafi doznac duzo przyjemnosci i dojsc do orgazmu.dziwie sie dlaczego nie potrafi doznac wytrysku?

Dzień dobry!

Osiąganie przyjemności i orgazmu podczas stosunku, wyłącznie na skutek penetracji pochwy dotyczy tylko części kobiet. Dla większości kobiet (według różnych badań ok. 70%) kluczowe jest właśnie pobudzanie łechtaczki i tzw. orgazm łechtaczkowy. Dotyczy to tym bardziej kobiet młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne. Z czasem, rosnącym doświadczeniem, może się to zmieniać lub nie. Orgazm, jako zjawisko fizjologiczne, jest tylko jeden - różne są jedynie drogi jego wywołania. Orgazm "łechtaczkowy" nie jest więc gorszej jakości czy mniej istotny niż tzw. "pochwowy".
Nawiązując do drugiego z Pańskich pytań - kobiecy wytrysk dotyczy tylko części kobiet, nie jest powszechnym zjawiskiem.

Pozdrawiam!

Witam Pana,
Drogi dochodzenia do orgazmu są u kobiet bardzo różne, dla niektórych niezbędne jest stymulacja łechtaczki niektórym wystarczy penetracja. żadna z tych opcji nie jest gorsza, ważne jest, że określona forma zachowań prowadzi do satysfakcji seksualnej. Zastanawia mnie w Pana wypowiedzi jedna sprawa: napisał Pan, że podczas stosunku nie widać oznak podniecenia u partnerki. Proponuję wobec tego wydłużyć czas tzw gry wstępnej, znaleźć sposoby- we współpracy z dziewczyną-, by partnerka się podnieciła i dopiero wtedy, gdy będą widoczne wyrażne objawy podniecenia rozpoczynać penetrację.
Jest szereg wskaźników wskazujących, że kobieta jest podniecona: np. obrzmienie warg sromowych, zwiększenie ich wilgotności, zaczerwienie skory twarzy, szyi, brzucha, szybsze tętno, przyśpieszony oddech i wiele innych, znajdzie Pan w necie szczegółowe opisy w tym zakresie.
życzę powodzenia i gratuluję postawy "zależy mi na jej przyjemności" w stosunku do dziewczyny