Brak orgazmu u kobiety

Mam 21 lat, od roku współżyję ze swoim partnerem, ale niestety odczuwam brak orgazmu. Darzę go ogromnym zaufaniem i bardzo dobrze czuję się w jego towarzystwie. Kochamy się bardzo często, praktycznie codziennie kilka razy. Zawsze mam ochotę na zbliżenie z moim partnerem, ale niestety odczuwam brak orgazmu. Kiedy jest już we mnie, nic nie czuję... Cieszę się, że jesteśmy tak blisko, że sprawia mu to przyjemność, której niestety ja nie mogę osiągnąć. Czy jest ze mną coś nie tak? Skąd bierze się ten brak orgazmu? Czy powinnam się leczyć, a może brak orgazmu jest spowodowany tym, iż zabezpieczamy się prezerwatywą? Nie mam żadnych blokad, nie przeszkadza mi nagość, pociąga mnie mój partner, a mimo to nadal jest brak orgazmu. Skąd to się bierze? Gdzie może być problem? Próbowałam już czytać informacje w internecie na temat braku orgazmu, ale nic nie pasowało do mnie. Proszę o pomoc... Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Nie porusza Pani w swoim zapytaniu wielu zasadniczych kwestii dotyczących orgazmu. Podstawowe pytania brzmią, czy z innym partnerem przeżywała Pani orgazm? Czy w czasie masturbacji dochodzi do orgazmów? Oraz czy w trakcie zbliżenia odczuwa Pani przyjemność i podniecenie, niestety bez ostatecznego orgazmu?
Odpowiedzi na te pytania pozwalają na wstępne ustalenie przyczyny dolegliwości.

Niestety orgazm nie jest zjawiskiem wrodzonym, a wyuczonym. Większość kobiet w pierwszych miesiącach zbliżeń odczuwa jedynie podniecenie. Niewątpliwie stosowana przez Państwa prezerwatywa może mieć wpływ na jakość odczuwanych bodźców. Warto zaobserwować stopień pobudzenia podczas stosunku bez prezerwatywy.
Warto również rozpocząć ćwiczenia mięśni Kegla, które zwiększają poziom odczuwalnych bodźców.

Jeżeli nie zauważy Pani poprawy, a brak orgazmu będzie Pani przeszkadzał, wskazana będzie wizyta u specjalisty, który po zebraniu wywiadu i wykonaniu badań kontrolnych zadecyduje o włączeniu leczenia.

Pozdrawiam