Brak orgazmu u mężczyzny a odpowiednie działania

Witam. Mój przyjaciel (20 lat) jest prawiczkiem i nigdy nie dochodził przy masturbacji. Jest załamany i malo pewny siebie w tym temacie. Czy i do jakiego lekarza powinien sie udać z tym problemem? Czy brak orgazmu u mężczyzny da sie wyleczyć?

Dzień dobry!

Tak, zawsze jest możliwe leczenie. Pierwszym krokiem jest jednak odkrycie i zrozumienie historii, przyczyn i charakteru trudności. Należy zgłosić się do seksuologa - psychologa lub lekarza. Dalsze postępowanie jest zależne od diagnozy.

Pozdrawiam!