Brak orgazmu u partnerów

Mam 24 lata. Od pół roku mam pierwszą w swoim życiu poważną dziewczynę (i partnerkę seksualną). Jednak przy naszych stosunkach mimo, że jest miło (oboje czujemy podniecenie) a i potrafimy robić to całkiem długo (30 min). Żadne z nas nie jest w stanie osiągnąć orgazmu. Dodam tylko, że dla naszej dwójki jest to pierwszy raz (pierwsze razy). Czy w moim przypadku może być to problem związany z masturbacją? Masturbuje się odkąd pamiętam często 2 razy dziennie.

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego naturalnie wiążą się z różnego rodzaju trudnościami. Brak orgazmu często wiąże się z utrwalonymi nawykami masturbacyjnymi, ale może mieć też inne przyczyny. Aby lepiej zrozumieć Państwa sytuację, konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!