Brak owulacji w cyklu miesiączkowym

Witam. Co może oznaczać brak owulacji w cyklu? Czy brak owulacji czymś się objawi np. brakiem miesiączki? Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Brak owulacji nie jest równoznaczny z brakiem miesiączki. Sporadycznie może się zjawić cykl bezowulacyjny, chociaż w tak młodym wieku nie jest to normą. Proponuje kontakt z ginekologiem, który wykona usg i oceni funkcję jajników.
Pozdrawiam