Brak oznak nadchodzącego okresu

Witam, mam 41 dzień cyklu bez miesiączki. normalne moje cykle wynoszą 28dni i są regularne, jeżeli już to maksymalnie miesiączka spóźnia się o 3dni. nie mam oznak nadchodzącego okresu. Jedynie moje piersi są twardsze i wrażliwe ale nie bolą. Tydzień temu pobolewała mnie lekko dolna część brzucha i miałam śluz na zmianę gęsty kremowy albo wodnisty, jednak to ustało i sporadycznie mam nie wielką ilość kremowego śluzu. Za tydz. zrobię test, ale czy to oznacza że jestem w ciąży?

Marta Mielniczuk

Witam, brak miesiączki może być oczywiście spowodowany ciążą, może jednak również wynikać z wielu innych przyczyn, które powodują zaburzenia hormonalne i co za tym idzie, zaburzenia cyklu. Są to m.in: zmiana diety, stres, nadmierny wysiłek fizyczny i wiele innych. Pozdrawiam.