Brak pęcherzyka w jajniku przy 30-dniowym cyklu

Witam w listopadzie mialam duży pęcherzyk w jajniku tylko ze mi nie pekl ,i bralam lek na pęknięcie duphaston i pekl mi po nim tylko juz za późno bo nie doszlo do zaplodnienia ,i teraz bylam na wizycie 10 grudnia i teraz pęcherzyka wgl nie ma i pytanie dlaczego?? Przecież mialam duży w listopadzie..i czy jest szansa ze jeszcze on moze urosnąć w tym cyklu?? Dodam ze mam cykl 30 dniowy ,proszę o odp konkretna,bo chce miec dziecko.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W kolejnych cyklach dochodzi do rozwoju kolejnych pęcherzyków. Brak pęcherzyka w porównaniu do poprzedniego badania może wskazywać na jego pęknięcie w poprzednim cyklu i niekoniecznie jest to związane z patologią. W przypadku pojawiania się nieregularnych cyklów lub braku ciąży przez 12 mies regularnych stosunków, wskazana jest konsultacja u ginekologa.