Brak penetracji a możliwość ciąży

Witam. Ocierałęm się z moją dziewczyną pennisem ( żołędziem), czy jest mozliwe że jest w ciąży przez np.preejakulat. Nie było penetracji , ani wytrysku ani nawet blisko wytrysku. Z góry dziękuje za odpowiedź. I takie dodatkowe pytanie czy jakby preejakulat znalazł się na jej narządach czy może dojść do ciąży?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, ciąża następuje w wyniku bezpośredniego kontaktu nasienia wprowadzonego do pochwy z komórką jajową. W przedstawionej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży jest niskie. Pozdrawiam.