Brak pewności siebie, energii życiowej i motywacji

NIe mam pewnosci siebie jestem bardzo bojazliwy choc to staram sie ukrywac nie radze sobie w zyciu nie jestem zorganizowany, leniwy az do przesady brak mi motywacji I energii jestem "zamulony" I czesto zamykam sie w sobie. Nie umiem sie skoncentorwac na czyms co musze wykonac albo co wczesniej dawalo mi radoche, wiekszosc uwaza mnie nerwusa I dziwnego chlopaka jestem ulegly I nie stawiam czola wyzwaniom caly czas mam pesymistyczne podejscie ale tez I naiwne. Swoich zainteresowan nie rozwijam...?

Dzień dobry,

dobrze byłoby skontaktować się z dobrym psychologiem, umówić się i porozmawiać.
Niewykluczone, że warto będzie przepracować powyższe postrzeganie siebie i odczucia na psychoterapii. Nie mając dokładnego obrazu Pana, dzisiaj trudno jednoznacznie proponować psychoterapeutę bądź coacha. Dlatego wskazany jest głębszy wywiad z dobrym psychologiem i ewentualne dalsze działania (przypuszczam, że w stronę psychoterapii). Psychologowie i czasem psychoterapeuci są dostępni w Poradniach Zdrowia Psychicznego, ale w większych miejscowościach również bywają w przychodniach lekarskich, na NFZ, albo pozostają prywatne gabinety. Proszę nie odkładać kontaktu z psychologiem - może Pan potraktować to jako swój priorytet. Na pewno spotka Pan życzliwą osobę.

Witaj serdecznie!

Możesz udać się do coacha lub psychoterapeuty aby podnieść swoją motywację i wartość osobista. Wszystko zależy skąd bierze się źródło tego problemu. Jeśli wynika ono z zaburzenia psychicznego bardziej pomocy będzie psychoterapeuta. Jeśli jest to czynnik - potrzeba, chęć to lepiej sprawdzi się coach.

Organizuję jedno i drugie przy pomocy internetu. Zapraszam do skorzystania z moich usług. W razie zapytań zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Ceny są przykładowe i polegają negocjacji ;-)

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu