Brak pewności siebie i poczucie bycia gorszym

Jestem młodą dziewczyną-studentka studiow magisterskich ,jestem zdolna ,utalentowana ,osiagam sukcesy,mam powodzenie u męzczyzn ,jestem lubiana przez ludzi jednak nie potrafie uwierzyc w siebie.boje sie wyzwan i nigdy nie wierze ze cos osiagne,zmieniajac prace zawsze mam obawe ze sobie nie poradze ,czuje sie gorsza od innych .dlaczego tak sie dzieje?

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Pani wypowiedź rozpoczyna się od tego, w czym jest Pani dobra i że obiektywnie rzecz ujmując nie ma powodu do niskiej samooceny. Jest to dowodem na to, że problem leży dużo głębiej, a jego korzenie sięgają prawdopodbnie okresu dzieciństwa, dorastania, relacji w Pani rodzinie itp. Zbyt mało mam jednak informacji na Pani temat... Aby pokonać ten stan musi Pani odkryć jaka jest jego przyczyna, skąd bierze się to głębokie przeświadczenie, że sobie Pani nie poradzi? Przyczyn takich może być bardzo dużo, nadopiekuńczy rodzice, alkoholizm w rodzinie, niedowartościowanie ze strony rodziców, faworyzacja rodzeństwa i inne. Pomóc tu może osobiste spotkanie z psychologiem, najlepiej z psychoterapeutą.