Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak pewności siebie i życie w stresie

Jestem bardzo niepewna siebie. Do tego stopnia, ze teraz wlasnie zastanawiam sie sto razy nad kazdym slowem ktore pisze. Jak nie trudno zgadnac w pracy mam z tego powdu wielkie trudnosci. Do tego, z jednej strony, gdzies gleboko wierze jeszcze, ze jestem inteligentna(pozostalosc ze szkoly podst., kiedy bylam najlepsza w klasie) z drugiej caly czas dreczy mnie, ze chyba jednak jestem za glupia do tej pracy. Zyje w ciaglym stresie. Bezustannie odgaduje, co kto o mnie mysli. Nie spie po nocach.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Czy możemy się pozbyć kompleksów?

Witam pisze Pani o dość dużym poziomie lęku dotyczącego tego jak Pani jest postrzegana. Pisze Pani również o obniżonym poczuciu samooceny. To co może Pani pomóc to regularna psychoterapia, podczas której będzie Pani mogła rozwiązywać swoje problemy i lęki. Pozdrawiam Anna Suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0

Warto się spotkać z psychologiem i popracować nie tylko nad samoocena, ale także poczuciem bezpieczeństwa, sprawstwa, kompetencji, pewności siebie. Brak wiary w siebie i niedocenianie siebie często wynika z różnych deficytów i doświadczeń wyniesionych z dzieciństwa i wczesnej dorosłości- zachęcam do przepracowania tych emocji i nowego spojrzenia na siebie!

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy