Brak pewności siebie i życie w stresie

Jestem bardzo niepewna siebie. Do tego stopnia, ze teraz wlasnie zastanawiam sie sto razy nad kazdym slowem ktore pisze. Jak nie trudno zgadnac w pracy mam z tego powdu wielkie trudnosci. Do tego, z jednej strony, gdzies gleboko wierze jeszcze, ze jestem inteligentna(pozostalosc ze szkoly podst., kiedy bylam najlepsza w klasie) z drugiej caly czas dreczy mnie, ze chyba jednak jestem za glupia do tej pracy. Zyje w ciaglym stresie. Bezustannie odgaduje, co kto o mnie mysli. Nie spie po nocach.

Witam
pisze Pani o dość dużym poziomie lęku dotyczącego tego jak Pani jest postrzegana. Pisze Pani również o obniżonym poczuciu samooceny. To co może Pani pomóc to regularna psychoterapia, podczas której będzie Pani mogła rozwiązywać swoje problemy i lęki.
Pozdrawiam
Anna Suligowska

Warto się spotkać z psychologiem i popracować nie tylko nad samoocena, ale także poczuciem bezpieczeństwa, sprawstwa, kompetencji, pewności siebie. Brak wiary w siebie i niedocenianie siebie często wynika z różnych deficytów i doświadczeń wyniesionych z dzieciństwa i wczesnej dorosłości- zachęcam do przepracowania tych emocji i nowego spojrzenia na siebie!