Brak pewności siebie, stres przed wyjściem do pracy i problem z zawieraniem znajomości

Mam 22 lata bardzo slaba psychike i brak pewnosci siebie,przed każdym pójściem do pracy odczuwam duży stres oraz ból żołądka. Mam trudność od jakiegoś czasu z zawieranie znajomości w ogóle się nie uśmiecham jak kiedyś nie mogę się na niczym w pracy skupić , nie umiem postawić na swoim a w pracy one zaczęły mnie już wykorzystywać.. dochodzi do tego jeszcze mój partner którego nadmiernie kontroluje, gdy nie odpisze panikujezz wpadam w histerie płacze coraz częściej bez powodu.. niewiem co robić ju

Witam. Objawy jaki Pani opisuje z pewnością obniżają jakość życia oraz swobodę funkcjonowania i budowania pozytywnych relacji z innymi ludźmi. To co się dzieje z Pani ciałem (stres, ból żołądka, niepokój, trudności z koncentracją, emocjonalność) mogą świadczyć o pogłębiającym się procesie chorobowym o charakterze lękowym.

Proszę potraktować te sygnały z ciała poważnie - one mówią jak wrażliwy jest Pani organizm w sytuacjach, które się Pani na codzień przydarzają. Świadczą też o tym, że trudno jest Pani tak zarządzać emocjami, aby organizm mógł zachować równowagę.

Dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością kontakt ze specjalistą - psychologiem / psychoterapeutą i podjęcie psychoterapii. Pomoże ona Pani dotrzeć do źródła problemu oraz zacząć radzić sobie z emocjami. Także wizyta u lekarza pierwszego kontatku może okazać się przydatna - skieruje on Panią na badania, które wykluczą czysto somatyczne przyczyny Pani objawów (np. neurologiczne, hormonalne).

Dzień dobry, z tego co pani pisze, wynika, że taka sytuacja ma miejsce już od jakiegoś czasu. Zachęcam do konsultacji psychologicznej, a następnie prawdopodobnie podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam.