Brak pewności siebie u 13-latka

Witam. Mój syn ma 13 lat i trenuje siatkówkę umiejętnościami dorównuje najlepszym kolegom, ale brak mu pewności siebie podczas meczy co można w takiej sytuacji zrobić i jak to zmienić? Proszę o radę . Pozdrawiam.

Czy był ktoś znaczący w życiu dziecka, kto krytykował? Albo podważał kompetencje i umiejętności? Czy syn był i jest chwalony za osiągnięcia, a także czy odczuwa bliskość i akceptacje niezależna od osiągnięć?
Najczęściej poznanie przyczyn trudności (samodzielnie lub z psychologiem) pozwala poradzić sobie z trudnością.

life flow therapy podwojna sesja.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza